MAYIS AYI SİNEMA AKŞAMLARI – HER ÇARŞAMBA

MAYIS AYI SİNEMA AKŞAMLARI – HER ÇARŞAMBA

 

 

2001 yılında Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’ye değer görülen ve de İtalya’nın Oscar adayı olan ‘Oğul Odası’ ile tanıdığımız İtalyan yönetmen, senarist, yapımcı ve oyuncu Nanni Moretti’nin ilk dönem filmleri ile sinema programımıza devam ediyoruz.

 

13 Mayıs: Bianca (1984)  96′

27 Mayıs: Palombella Rossa (1989) 89′

3 Haziran: Caro Diario (1993) 100′

 

Filmleri izleyip, moderatörümüz Erdoğan Mitrani ve katılımcılarımız ile birlikte film okumaları gerçekleştiriyoruz.

 

*Yerlerimiz kısıtlı olduğu için rezervasyonlarınızı Salı öğlene kadar gerçekleştirmenizi rica ediyoruz. Film gösterim & okumaları Çarşamba akşamları 19:00-22:00 arasında Dem Bebek’te yer alıyor. Katılım ücreti 60TL’dir. (Dem’de içilecek çay ve yiyecekler dahil değildir)

 

Adres: Dem Bebek – Selçuk Sok. No:7 GirişKatı, Bebek /Bebek ana caddede Akbank ve Yapı Kredi arasındaki yokuştan girip, ilk sağa dönünce, soldan 3. Apartmanın altında Dem Bebek tenteli giriş katı.

Rezervasyon: 0 542 439 00 00

Atölye Moderatörü: Sinemaya büyük bir tutku ile bağlı olan Erdoğan Mitrani’nin ilk mesleği mimarlık. İlk sinema eğitimini Sinematek derneğinde alan Mitrani, 2000 yılından beri Megamovie dergisinde aylık sinema yazılarına aralıksız olarak devam ediyor. 5 yıl süre ile Bilgi Üniversitesi’nde Film Okumak isimli sinema atölyeleri yönetti. 2007-2010 arasında Plato Film Okulu’nda hem Uygulamalı Sinema Tarihi eğitmenliği hem de Eğitim Müdürlüğü görevini yürüttü. Açı okullarında ilk ve orta öğretimde film atölyeleri yönetiyor.

 

 

GEÇMİŞ PROGRAMLAR

GİANNİ AMELİO: YÖNETMEN SİNEMASI

1 Nisan: İl Ladro di Bambini / Çocuk Hırsızı   (1992-114′)

29 Nisan: Lamerica (1994-116′)

6 Mayıs: Le Chiavi di Casa / Evin Anahtarları  (2004-105′)

 

Türk Sineması Yönetmen Buluşması

3 Şubat SALI*: Altın Portakal’da yarışmış olan “Çekmeköy Underground” filmini de yönetmen ve senaristi Yönetmen – Aysim Türkmen Aysim Türkmen ve oyuncuları ile birlikte izleyip ardından hep birlikte tartıştık.

25 ŞUBAT 19:00: 2014 Altın Portakal Jüri Büyük Ödülü sahibi, anarşist kara güldürü “OHA: Oflu Hocayı Aramak” filmini yönetmeni Levent Soyarslan ile beraber izleyip tartıştık.

4 Mart Çarşamba: 2014 Altın Portakal Festivalinde yarışmış ve en iyi görüntü yönetmeni ödülünü almış  “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku” filmini yönetmeni Çiğdem Vitrinel ve yapımcısı Marsel Kalvo ile beraber izleyip tartıştık.

 

 

Yönetmen Sineması: Jirí Menzel Toplu Gösterimi

Çek Sinemasının en önemli sinemacılarından birisi olan Jirí Menzel’in, hümanist dünya görüşünü kimi zaman zarif, kimi zaman da keskin bir alaycılıkla bağdaştırdığı bol ödüllü filmilerini izledik.

28 Ocak 19:00: Teldeki Tarla Kuşları (1969) 96dak.  (Berlin Altın Ayı Ödülü)

21 Ocak 19:00: Sıkı Denetlenen Trenler (1966) 94dak.  (Yabancı Dilde Oscar)

18 Mart: Benim Küçük Tatlı Köyüm (1985) 98dak. (Montréal Film Festivali Ödülü)

 

 

24 Aralık: Sylvain Chomet – Attila Marcel / 2013 / 106 dak.

Yılın son filmi olarak Fransız yazar-yönetmen  Sylvain Chomet‘in  ‘Attila Marcel’ isimli filmini izledik. Attila Marcel, Sylvain Chomet’in ‘Belleville’de Randevu’ ve ‘İllüzyonist’ adlı iki olağanüstü çizgi filminin ardından 2013 yılında gerçek oyuncularla çektiği ilk film. Bu sımsıcak film ile 2015’i gülümseyerek karşılamak arzumuz.

 

Béla Tarr Toplu Gösterimi / 2014 KASIM – ARALIK

Torino Atı filmi ile festivalde bizi büyüleyen Macar yönetmen Béla Tarr filmlerini izledik.

19 Kasım Çarşamba 19:00: The Prefab People (1982)

10 Aralık 19:00 : Almanach of Fall (1984)*

17 Aralık Çarşamba 19:00 : Damnation (1988)

 

Alejandro Jodorowsky Toplu Gösterimi/2014 Kasım

Santa Sangre, El Topo ve The Holy Mountain gibi kült filmlerin yönetmeni, Şili asıllı aktör, besteci, çizgi roman yazarı, prodüktör, psikoterapist Alejandro Jodorowsky‘in filmlerini izledik.

5 Kasım: La Danza de la Realidad (2013)

12 Kasım: Dune Filmi belgeseli – Frank Pavich (2013)

 

Roy Andersson Toplu Gösterimi / 2014 Ekim

İsveç’in yaşayan en önemli sinemacısı Roy Andersson, “Yaşayanlar” üçlemesinin sonuncusu, “bir ağaç dalına tüneyip yaşam üzerine düşünen güvercin” ile bu yıl Venedik’te Altın Aslan aldı. Bu çok önemli filmi ‘Film Ekimi’nde gösterimde. Üçlemenin ilk ve ikinci filmlerini birlikte izledik.

1 Ekim:İkinci Kattan Şarkılar (2000)

22 Ekim: Siz Yaşayanlar (2007)

 

2014 – SİYASAL SİNEMA PROGRAMI

15 Ocak Çarşamba: Elio Petri  / Indagine su un cittadino al di sopra di ogni sospetto – Her Türlü Şüphenin Üzerinde bir Vatandaş İçin Soruşturma (1970 /112’ )

22 Ocak Çarşamba: Theodoros Angelopoulos / Meres tou ’36 – Days of 36 ( 1972  /104’ )

29 Ocak Çarşamba: Sömestr tatili sebebiyle atölye yapılmayacaktır.

5 Şubat Çarşamba: Luis Puenzo  / La Historia oficial – Resmi Tarih  (1985 / 114’ )

12 Şubat Çarşamba: Volker Schlöndorff / Strajk – Die Heldin von Danzig – Grev (2006  /104’)

26 Şubat: Gianni Amelio, Porte Aperte / Açık Kapılar, 1990, 108dak.

5 Mart: Steve Mc Queen, Hunger/Açlık, 2008, 96dak.

12 Mart: Gillo Pontecorvo, Queimada / Burn / İsyan, 1969, 112dak.

19 Mart: Giuliano Montaldo, Sacco e Vanzetti/ Sacco ve Vanzetti, 1971, 120dak.

26 Mart: Giuliano Montaldo, Sacco e Vanzetti/ Sacco ve Vanzetti, 1971, 120dak.

 

2013 EKİM – ARALIK PROGRAMI

TÜRK SİNEMASI

Yozgat Blues / Mahmut Fazıl Coşkun

Erdem Tepegöz / Zerre

 

HİNT YÖNETMEN SİNEMASI

Shekhar Kapur/ The Bandit Queen / İngilizce Alt Yazılı

Satyajit Ray/ Jalsaghar – The Music Room

Mira Nair/ Salaam Bombay / İngilizce Alt Yazılı

Deepa Mehta/ Water / Türkçe Alt Yazılı

Richie Mehta/ Amal / Türkçe Alt Yazılı

 

DANİMARKA SİNEMASI GENÇ KUŞAK YÖNETMENLER

Nicolas Winding Refn Pusher /(1996) 110 dk

Anders Thomas Jensen / Yeşil Kasaplar / (2003) 100dk

Peter Schønau Fog / Ağlama Sanatı / (2006) 106 dk

Thomas Vinterberg /The Hunt / Av / (2013) 115 dk

 

TÜRK SİNEMASI

23 Eylül Pazartesi 19:30: Yönetmen Ali Aydın – Oyuncu Ercan Kesal / Küf / (2012) 94 dk

30 Eylül Pazartesi 20:00: Ercan Kesal ile Yönetmen Buluşması

 

2013 YAZ SİNEMASI – FESTİVAL FİLMLERİ:

Bart Layton/ The Imposter (2012) 99 dakika

Joshua Oppenheimer etc / The Act of Killing (2012)115 dakika

François Ozon/ Dans La Maison (2012) 105 dakika

Ulrich Seidl / Paradise: Love (2012) 120 dakika

Alain Resnais / Vous n‘Avez Encore Rien Vu (2012) 115 dakika

Malik Bendjelloul & Simon Chinn / Searching for Sugar Man (2012) 86 dakika

 

2012 EKİM – 2013 MAYIS PROGRAMI

MODERN İTALYAN SİNEMASI

Francesco Rosi                 : Cristo si è fermato a Eboli (1979)

Federico Fellini                : E la Nave Va                     (1983)

Paolo & VittorioTaviani : Kaos                                   (1984)

Gianni Amelio                  : Le Chiavi di Casa              (2004)

 

MEKSİKA SİNEMASI

Alejandro Jodorowsky    : Santa Sangre                     (1989)

Arturo Ripstein                : Profundo Carmesi             (1997)

Alfonso Cuarón                :Y tu mamá también            (2001)

Guillermo del Toro          : El Laberinto del Fauno      (2006)

 

GENÇ UZAKDOĞU SİNEMASI

Yimou Zhang (Çin Halk Cumhuriyeti): Raise the Red Lantern            (1991)

Ki-Duk Kim (Güney Kore): Bin-jip (Boş Ev)                     (2004)

Ming-Liang Tsai (Taiwan):I Don’t Want to Sleep Alone   (2006)

Chan Wook Park(Güney Kore):I Am a Cyborg But That’s OK (2006)

 

İZLANDA SİNEMASI

Friðrik Þór Friðriksson: Devil’s Island / Djöflaeyjan(1996) imdb   7,0 / 10 süre: 99’

Baltasar Kormákur: 101 Reykjavik (2000) imdb  6,9 / 10 süre: 88’

Ragnar Bragason: Children / Börn (2006) imdb  8,1 / 10 süre: 93’

Baltasar Kormákur: White Night Wedding (2007) imdb  7,7 / 10 süre: 96’

 

 

2011 EKİM – 2012 TEMMUZ PROGRMI

GÖKKÜŞAĞI SİNEMASI

05 Ekim: Rainer Werner Fassbinder- Fox & His Friends

12 Ekim: Gregg Araki – Mysterious Skin

 

Ingmar Bergman: Yönetmen Sineması

19 Ekim Çarşamba:The Silence / Sessizlik / 1963 – 96 dak.

26 Ekim Çarşamba:Autumn Sonata / Güz Sonatı / 1978 – 99 dak.

2 Kasım Çarşamba:Cries and Whispers/ Çığlıklar ve Fısıltılar /1972 – 91 dak.

16 Kasım Çarşamba:Persona / 1966 – 85 dak.

 

Amerikan Bağımsız Sineması

23 Kasım Çarşamba: Todd Solonz : Happiness / 1998 – 134 dak.

30 Kasım Çarşamba: Robert Altman: The Player / 1992 – 124 dak.

7 Aralık Çarşamba: Todd Solonz : Life During War Time / 2009 – 98 dak.

14 Aralık Çarşamba: David Lynch : Lost Highway / 1997 – 134 dak.

 

İngiliz Sineması

21 Aralık: Lindsay Anderson: If / 1968 / 111 dak.

28Aralık: Ken Loach: Hidden Agenda / 1990 / 108 dak.

4 Ocak: Nicolas Roeg: Walkabout / 1971 / 100dak.

11 Ocak: Ken Russel: The Devils/ 1971 / 111 dak.

 

Özel Gösterim:

18 Ocak : Béla Tarr / Torino Atı / 2011 / 146 dak.

 

Rus Sineması

25 Ocak:Alexandre Sokurov: Ana ve Oğul – 1997 – 73 dak.

1 Şubat: Nikita Mikhalkov: Güneş Yanığı – 1994 – 152 dak.

8 Şubat: Andrey Tarkovski: Stalker – 1979 – 169 dak.

15 Şubat: Andrei Zvyagintsev: Elena – 2011 -109 dak.

 

Lars von Trier : Yönetmen Sineması

22 Şubat: Element of Crime - 1984 – 104 dak.

7 Mart: Lars von Trier: Europa – 1991 – 112 dak.

14 Mart: Lars von Trier: Manderlay - 2005 – 139 dak

21 Mart: Lars von Trier: Antichrist – 2009 – 108 dak.

 

Özel Gösterim:

28 Mart:Terrence Malick – Tree of Life – 2011 -139 dak.

 

Polanski: Yönetmen Sineması Gösterimi

4 Nisan : Polanski: Knife In The Water(Sudaki Bıçak) – 1962 – 94 dak.

11 Nisan: Polanski: Repulsion –1965 – 105 dak.

18 Nisan: Polanski: Cul de Sac –1966 – 113 dak.

25 Nisan: Polanski: The Tenant –1976 – 126 dak.

 

Yeşim Ustaoğlu: Yönetmen Sineması Gösterimi 

2 Mayıs: Bulutları Beklerken – 2003 – 90 dak.

16 Mayıs: Güneşe Yolculuk - 1999 – 105 dak.

23 Mayıs: Pandora’nın Kutusu – 2008 – 112 dak.

30 Mayıs: Yeşim Ustaoğlu ile Filmlerin Analizi.

 

TÜRK SİNEMASI

5 Haziran: Yeraltı / Zeki Demirkubuz

12 Haziran: Araf / Yeşim Ustaoğlu

19 Haziran: Tepenin Ardı / Emin Alper

26 Haziran: Babamın Sesi / Orhan Eskiköy – Zeynel Doğan

 

TÜRK SİNEMASI YÖNETMEN BULUŞMASI

3 Temmuz: Mustafa Nurİ / Vücut /Mustafa Nuri ile Vücut filmi analizi

 

2011 YAZ SİNEMASI FESTİVAL FİLMLERİ / 25 Mayıs – 10 Ağustos 2011

25 Mayıs: Memories of Murder / Joon–Ho Bong (2003)

1 Haziran: Kinatay / Brillante Mendoza (2009)

8 Haziran: Polytechnique /Denis Villeneuve (2009)

15 Haziran: My Joy / Sergei Loznitsa (2010)

22 Haziran: Leap Year / Michael Rowe (2010)

29 Haziran: Miral / Julian Schnabel (2010)

6 Temmuz: The House Maid / Sang-Soo İm (2010)

13 Temmuz: Poetry/ Chang-Dong Lee (2010)

20 Temmuz: Au Revoir Taipei/ Arwin Chen (2010)

27 Temmuz: Under the Hawthorn Tree* /Yimou Zhang (2010)

3 Ağustos: The Killer İnside Me / Michael Winterbottom (2011)

10 Ağustos: İncendies / Denis Villeneuve (2011)

 

2010 EKİM – 2011 MAYIS PROGRMI

3 YÖNETMEN x 3 FİLM / EKİM – ARALIK 2010

3 ay süresince Hepsi Hikaye’de Ümit Ünal, Semih Kaplanoğlu ve Reha Erdem’in en önemli filmlerini izleyip, kendileri ile bir araya geldik.

Ekim 2010: Ümit Ünal

6 Ekim Çarşamba 19:30-22:00: 9

13 Ekim Çarşamba 19:30-22:00: ARA

20 Ekim Çarşamba 19:30-22:00: GÖLGESİZLER

27 Ekim Çarşamba 19:30-21:30: Ümit Ünal ile filmlerin analizi

Kasım 2010: Semih Kaplanoğlu

3 Kasım Çarşamba 19:30-22:00: Yumurta

10 Kasım Çarşamba 19:30-22:00: Süt

11 Kasım Perşembe 19:30-22:00: Bal

24 Kasım Çarşamba 19:30-21:30:Semih Kaplanoğlu ile ‘Yusuf Üçlemesi’ analizi

Aralık 2010: Reha Erdem

1 Aralık Çarşamba 19:30-22:00:A AY

8 Aralık Çarşamba 19:30-22:00:Hayat Var

15 Aralık Çarşamba 19:30-22:00:Kozmos

22 Aralık Çarşamba 19:30-22:00:Reha Erdem ile filmlerin analizi

 

OCAK 2011: İRAN SİNEMASI

Yeni yıla İran Sineması ile başladık. Yönetmen Jaffar Panahi hakkında İran mahkemelerince verilmiş olan “idamdan da beter” karar yönetmeni 6 yıl hapse mahkûm etmekle kalmıyor, 20 yıl boyunca film çevirmeme ve senaryo yazmama cezası da veriyor. Bizler de, karınca kararınca bir dayanışma eylemi olarak İran Sinemasına bu çok önemli yönetmenin Ayna filmi ile başlamayı uygun gördük. İran Sinemasını neredeyse tek başına temsil eden Abbas Kiarostami ilk filmlerinden biri, Arkadaşımın Evi Nerede ile ikinci konuğumuz. İran yeni dalgasının ilk yönetmenlerinden Bahram Beizai’den Küçük Gariban Bashu, üçüncü filmimiz. Bu küçük toplu gösteriyi, Panahi’nin yakın arkadaşı ve onun gibi altı yıl hapse mahkûm edilmiş olan Mohammad Rasoulof’un Demir Ada filmi ile kapattık.

5 Ocak Çarşamba 19:30: Jafar Panahi: Ayna (1997)

12 Ocak Çarşamba 19:30: Abbas Kiarostami: Arkadaşımın Evi Nerede?(1987)

19 Ocak Çarşamba 19:30: Bahram Beizai: Küçük Gariban Başu(1989)

26 Ocak Çarşamba 19:30: Mohammad Rasoulof: Demir Ada (2005)

 

ŞUBAT 2011: İSRAİL & FİLİSTİN SİNEMASI

Şubat – Mart 2011 programımızda İsrail ve Filistin sineması ile devam ettik var. Bilindiği gibi İsrail’de şu anda iktidarda olan hükümet, son seçimde oyların zar zor yarısını toplayabilmiş bir koalisyon. Yani ülkenin yarısından fazlası resmi ideolojiye karşı. Ve İsrail’in neredeyse tüm önemli yönetmenleri bu muhaliflerin arasında. Bu sebeple İsrail sinemasının birçok filminde de Filistin davasının yansımaları görülüyor.

2 Şubat Çarşamba 19:30: Elia Suleiman / İlahi Müdahele (2002)

9 Şubat Çarşamba 19:30: Karen Yedaya / Or (Hazinem) (2004)

16 Şubat Çarşamba 19:30: Eytan Fox / Walk On Water (2004)

23 Şubat Çarşamba 19:30: Hany Abu-Assad / Paradise Now (2006)

2 Mart Çarşamba 19:30: Ari Folman / Beşir’le Vals (2008)

 

MART 2011: BALKAN SİNEMASI

9 Mart Çarşamba 19:30: Puslu Manzaralar / Theo Angelopoulos (Yunanistan) 

16 Mart Çarşamba 19.30: Noelden Sonraki Salı / Radu Muntean (Romanya)

23 Mart Çarşamba 19.30: Babam İş Gezisinde / Emir Kusturica (Bosna Hersek)

30 Mart Çarşamba 19.30: Bure Baruta / Goran Paskaljevic (Sırp-Makedonya)

 

NİSAN- MAYIS 2011: AYKIRI UZADOĞU SİNEMASI

20 Nisan Çarşamba 19.30: Battle Royale /Kinji Fukasaku (Japon)

27 Nisan Çarşamba 19.30: Gozu /Takashi Miike (Japon)

4 Mayıs Çarşamba 19.30: Attack The Gas Station /Sang-Jin Kim (Kore)

11 Mayıs Nisan Çarşamba 19.30: Internal Affairs/Wai-Keung Lau (Hong Kong)

2010 YAZ SİNEMASI – FESTİVAL FİLMLERİ

9 Haziran:Wolfgang Murnberger Der Knochenmann / The Bone Man 2009

16 Haziran:Giorgos Lanthimos / Kynodontas – Dog Tooth 2009

23 Haziran:György Palfi / Nem vagyok a barátod – I am not your friend 2009

30 Haziran:Samuel Maoz / Levanon – Lebanon 2009

7 Temmuz:Cornelio Poromboiu / Politist,adj – Police,Adjective 2009

14 Temmuz:Pan-Ek Ratanaruang / Nymph 2009

21 Temmuz:Elia Suleiman / The Time That Remains

28 Temmuz:Robert Glinski / Swinki / Piggies 2009

4 Ağustos:Baltasar Kormakur /White Night Wedding/ (2007)

11 Ağustos:Dennis Gansel/ Die Welle/ 2011

 

2009 EYLÜL – 2010 HAZİRAN PROGRAMI

GENÇ FRANSIZ SİNEMASI

03 Şubat  J-P. Jeunet&M. Caro      : Delicatessen (1991

10 Şubat  Gaspard Noé                   : İrréversible (2002)

17.Şubat Liliana Cavani                  :  The Night Porter

24 Şubat  Christophe Honoré         : Les Chansons d’Amour (2007)

 

BREZİLYA SİNEMASI

03 Mart  Nélson Pereira dos Santos :Vidas Secas  (1963)

10 Mart Glauber Rocha      : God and the Devil in the Land of the Sun (1964)

24 Mart Hector Babenco   Pixote     (1981)

31 Mart Laís Bodanzky Bicho de Sete Cabeças (2001)

 

YÖNETMEN SİNEMASI: LEOS CARAX

Holy Motors / 2012 / 115 dak.

The Lovers on The Bridge / 1991 / 125 dak.

Boy Meets Girl / 1984 / 100 dak

 

ÇAĞCIL RUS SİNEMASI

05 Mayıs   Andrey Tarkovski: Stalker   (1979)

12 Mayıs   Andrey Zvyagintsev: ozvrascheniye (Dönüş)(2003)

26 Mayıs   Alexander Sokurov: Aleksandra   (2007)

02 Haziran  Nikita Mikhalkov: 12 (Oniki)  (2008)

 

2009 YAZ SİNEMASI – FESTİVAL FİLMLERİ   

01.07.2009    Okuribito / Departures  – Yojiro Takita

08.07.2009    Il Divo – Paolo Sorrentino

15.7.2009    La Mujer sin Cabeza – Lucrecia Martel

22.07.2009    L’Heure d’été / Summer Hours- Olivier Assayas

29.07.2009    Taxidermia – György Palfi

05.08.2009    Achilles and the Tortoise – Takeshi Kitano

12.08.2009    Franklyn – Gerald McMorrow

19.08.2009    Lluvia / Rain -Paula Hernandez

26.08.2009    Caos Calmo / Quiet Chaos- Antonio Luigi Grimaldi

02.09.2009    Cherry Blossoms-Hanami – Doris Dörrie

09.09.2009    Eldorado- Bouli Lanners

16.09.2009    Four Nights With Anna – Jerzy Skolimowski

30.09.2009   Chugyeogja / The Chaser   Hong-Jin Na

 

 

2009 MART – HAZİRAN PROGRAMI

25 Şubat: C..CHAPLİN: City Lights(1931)

4 Mart: C.T.DREYER: La Passion de Jeanne D’Arc(1928)

11 Mart: L.VİSCONTİ:Senso (1954)

18 Mart: İ.BERGMAN:Det Sjunde İnseglet/Yedinci Mühür(1957)

25 Mart: A.RESNAİS:Nuit et Brouillard(1955)&Hiroshima Mon Amour(1959)

1 Nisan: L.BUNUEL: Viridiana(1961)

8 Nisan: P.P.PASOLİNİ:La Ricotta(1963) &Teorema(1968)

15 Nisan: F.FELLİNİ:Roma(1972)

29 Nisan: M.ANTONİONİ: İdentificazione di una Donna (1982)

6 Mayıs: KEN RUSSEL : Music Lovers (1974)

13 Mayıs: R.BRESSON:L’argent(1983)

20 Mayıs: N.OSHİMA:Merry Christmas Mr.Lawrence(1983)

27 Mayıs: W.ALLEN:Another Woman(1988)

3 Haziran: P.GREENAWAY:Pillow Book(1996)

10 Haziran: M.HANEKE:Funny Games(1997)

17 Haziran: N.MORETTİ:La Stanza del Figlio/Oğul Odası(2001)

24 Haziran: J.P.&L.DARDENNE: L’Enfant(2005)