DUYGU KEÇECİOĞLU ile NEFES TERAPİSİ

DUYGU KEÇECİOĞLU ile NEFES TERAPİSİ

Seminer farklı bir tarihe ertelenmiştir. Kayıtları almaya devam ediyoruz.

Yeni tarih bilgilerini en kısa sürede paylaşıyor olacağız.

 

Dr. Judith Kravitz tarafından geliştirilen ve tüm Dünya’da ilgiyle uygulanan nefes tekniği, sertifikalı nefes terapisti ve eğitmeni Duygu Keçecioğlu tarafından hazırlanan özel bir seminer de, hızlı ve etkili bir şekilde nefesin gücünü yaşamına almak isteyenlerle buluşuyor.

2014’e yaklaşırken Hepsi Hikaye’den 2 güçlü çalışma bir arada:

Aklınızda uçuşan hayallerinizi somut bir yol haritasına dönüştürecek kişisel vizyon panosu,
Fiziksel zihinsel ve ruhsal sağlığı yaşamınıza taşıyarak bu haritayı gerçekleştirmenize yardımcı olacak nefes

Vizyon panosu ile zihninizdekileri somut şekiller olarak bir arada görmek, hem onları daha iyi analiz etmek, hem de atacağınız adımları şekillendirmek konusunda tahmin bile edemeyeceğiniz kadar çok işinize yarayacak.
Huzurla akan açık bir nefes ise yaşamınızın her alanında ihtiyacınız olan enerji ve dengeyi destekleyecek en güçlü araç. Doğru nefes almanın ne olduğunu bilmek ve nefes farkındalığıyla yaşamak bu yıl kendinize vereceğiniz en anlamlı hediye olacak.

Program Akışı:

1- Nefes Farkındalığı Seminer:

  • Limitli nefes alışkanlıkları ve bunların yaşamımızda yarattığı problemler (neden yetersiz nefes alıyoruz?)
  • Diyafram kullanımı ve bağlantılı diyafram nefesine dönüş (nasıl orjinal nefesimize döneriz?)
  • Doğru ve yeterli nefes almanın beden, zihin ve ruh sağlığımıza katkıları.
  • Migren, yüksek tansiyon, panik atak, tiroid, depresyon, kronik vücut ağrıları gibi  birçok rahatsızlığın hatta kanserin tedavisinde Transformal Nefesin destekleyici rolü
  • Transformal Nefes nasıl uygulanır? Seans süresince uyguladığımız teknikler.
  • Nefes sistemimizin açılmasına yardımcı olacak kendi kendimize uygulayabileceğimiz günlük nefes egzersizi.
  • Rahatlatıcı ve dengeleyici günlük pratik nefes uygulamaları.

 

2- Yaşam dengesi çalışması

3- Kişisel Vizyon Panosu (Zihninizdekileri somut şekiller olarak birarada görmek hem onları daha iyi analiz etmek hem de atacağınız adımları şekillendirmenizde tahmin bile edemeyeceğiniz kadar çok işinize yarayacak.)

4- 20 dakikalık oturarak yapılacak nefes egzersizi

5- Soru-cevap

Seminer ücreti : 150 TL (Nakit)

 

vizyon1

vizyon2

Moderatör:  Duygu KEÇECİOĞLU 1973 doğumlu, Uludağ Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu Duygu Keçecioğlu, 14 yıl boyunca kariyerine satış, pazarlama ve iletişim sektörlerinde devam etti. Kariyerine ara vererek çıktığı 2 yıl süren ABD seyahat sırasında başlayan içsel yolculuğu O’nu; beden-zihin-ruh bütünlüğüne dayanan holistik uygulamaları araştırmaya yöneltti. 2008 yılında katıldığı Transformal Nefes çalışmalarının kendisinde yarattığı fiziksel sağlık, ruhsal bütünlük ve zihinsel dinginlik kendi tanımlamasıyla ‘’mucizevi’’ydi. Bu deneyim O’nu hem bir yaşam alışkanlığı hem de profesyonel uygulamalar anlamında sürekli nefes çalışmalarının ve eğitimlerinin içinde tuttu. Transformal Nefes tekniğinin kurucusu Amerikalı Dr. Judith Kravitz ile önce nefes terapistliği ardından son seviye nefes eğitmenliği eğitimlerini tamamladı.Yaşamın herkes için sağlıklı, neşeli ve huzurlu bir deneyim olabileceğine yürekten inanan Duygu Keçecioğlu, Transformational Breath Foundation’ın sertifikalı nefes terapisti ve eğitmeni olarak kurduğu ‘’Stüdyo Prana’’ isimli merkezinde çalışmalarını sürdürüyor.